News release: PS-MTTM-2013-3-PL-PL

WYSYŁANIE WŁASNEGO POJAZDU KOSMICZNEGO NA KSIĘŻYC STAŁO SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ  

Thursday June 27th, 2013

Nowy projekt, dający tysiącom ludzi  możliwość  projektowania, budowania i wysłania własnego pojazdu  kosmicznego na Księżyc  właśnie wystartował.

Teraz każdy może zostać badaczem przestrzeni kosmicznej  uczestnicząc w projekcie wysłania własnego pojazdu kosmicznego „Pocket Spacecraft” na księżyc. Płacąc tylko GBP 99 (EUR119/JPY15499/USD159) badacze, ktȯrzy uczestniczą w projekcie będą mogli dodac swoje własne detale takie zdjecia lub komunikat z ulubionych zbiorȯw albo stworzyc własne unikalne graficzne opracowanie. Może to być zrobione za pomocą smartfonu lub przeglądarki internetowej a dodatkowa aplikacja Pocket Mission Control app. pozwoli na monitorowanie projektu. Uczestnicy bedą mogli bez przeszkȯd obserwować postęp prac przy ich własnym statku kosmicznym poczynając od projektu, budowę w laboratorium i podrȯż w przestrzeni kosmicznej. Bardziej zaawansowani technicznie uczestnicy będą mogli napisać oprogramowanie a nawet poprawiać  ‘hardware’ dla umożliwienia przeprowadzenia własnych eksperymentȯw takich jak rejestracja wiatru słonecznego czy ustawianie laserowgo markera – w kosmosie!!  Każdy „Pocket Spacecraft” to elastyczny dysk z naniesioną elektroniką, mniejszy niż CD i cienki jak papier, wszystkie indywidualne pojazdy kosmiczne będą załadowane do Międzyplanetarnego Statku-Bazy „CubSat” wyniesionego w przestrzeń kosmiczna przez komercyjnie dostępną rakietę. Statek-Baza poleci na księżyc i tam, po wielu miesiącach podrȯży, wszystkie indywidualne dyski będą fotografowane w momencie uwolnienia do lądowania na księżycu gdzie kończy sie ich misja.

Każdy może brać udział w tym projekcie przez zbiorowe finansowanie za pośrednictwem strony Kickstarter (szukaj  ‘PocketSpacecraft‘ lub zobacz stronę  PocketSpacecraft.com ). Od początku istnienia w 2009, Kickstarter z poparciem ponad 3 milionȯw osȯb zgromadził ponad 500 milionȯw dolarȯw finansując rȯżne projekty. Aby obecny Pocket Spacecraft  projekt mȯgł być realizowany potrzebne jest wsparcie nie mniej niż 2000 osȯb.

Międzynarodowy zespół naukowców, inżynierów i projektantów, pracujących dla Pocket Spacecraft od 2009 roku  już  opracował ponad dwadzieścia projektȯw. Zespȯł ten jest wspierany przez  ponade 100 wolontarjuszy z dwudziestu krajȯw (i ciągle dochądzą nowi) kierowanych przez koordynatorȯw w Europie (Bristol, UK) i Ameryka (Pasadena, CA, USA).

Michael Johnson, twȯrca idei Pocket Spacecraft, był wspȯłtwȯrcą pomysłu  pierwszej tego rodzju misji kosmicznej opartej o KickStarter (KickSat na pokładzie NASA ma polecieć w przestrzeń kosmiczna jeszcze w tym roku) a także brał udział w w wielu ważnych warsztatach i konferencjach takich jak: Międzyplanetarne CubSat warsztaty w MIT i  zorganizowane przez Keck Instytut for Space Studies Small Satellites : warsztaty w Caltech na temat: Rewolucja w Badaniach Kosmicznych.

“Popierając ten projekt, zwykli ludzie mogą zrewolucjonizować podbȯj i poznaweanie kosmosu” mowi Michael Johnson, który kieruje projektem. “Upowszechniając międzyplanetarne podrȯże, tworzymy pokolenie młodych odkrywców, którzy mogą korzystać z tak łatwo dostępnych metod do odkrywania Marsa, Wenus i innych planet” W ten sposȯb tworzymy narzedzia do tego aby pewnego dnia każde dziecko mogło wysłac swȯj pojazd kosmiczny z misją badawczą w porzestrzeń kosmiczną.

Akcja zbierania poparcia będzie prowadzona przez 60 dni i kończy sie dnia 26 sierpnia 2013 r. Więcej informacji na temat  akcji można znaleźć  na stronie internetowej Kick Starter: http://kck.st/14zOnAA

http://www.kickstarter.com/projects/1677943140/send-your-own-pocket-spacecraft-on-a-mission-to-th

KONTAKTY Z MEDIAMI:  media@PocketSpacecraft.com  | TELEFON +44 117 230 2060 / +1 626 768 2050

Helen White (Kontakt z Mediami)
helen@PocketSpacecraft.com

Michael Johnson (Założyciel)
michael@PocketSpacecraft.com

Seth Jackson (Sponsoring i Partnerstwa)
seth@PocketSpacecraft.com

This entry was posted in Press release. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s